Protingas šuo per trumpą laiką

Kaip padaryti savo šunį protingesniu greitai, neturint pakankamai laiko ?

 

Šunys – mūsų draugai. Dažnai į namus atsivedę šunį daugiausia laiko skiriame jam ir norime, kad mūsų šuo būtų pats tobuliausias ir protingiausias. Ne visi ir ne visada žinome kaip tai teisingai daryti. Kad šuo išliktų jūsų šeimos narys, o ne nekontroliuojamai lojanti našta, kurią kelis kartus per dieną reikia pašerti ir pavedžioti – reikia šunį lavinti. Kalbant apie lavinimą – kaip tai padaryti ?

Kaip jau minėjome, dažniausiai įsigiję šuniuką jį prižiūrime, juo rūpinamės, džiaugiamės, visiems giriamės, pradedame skaityti knygas apie šunų priežiūrą, domimės kaip tik įmanoma. Tikriausiai ne vienam buvo trūkus kantrybė šuniukui kelis kartu palikus balutę ant grindų ar ant kilimo, nors buvo paruošta vieta specialiai tam reikalui? Tai tik pradžia to, kas laukia, jei su šuniuku neužsiimsite. Jei manote, kad šuniuką galėsite laikyti kaip dekoraciją ir būti su juo tik tada, kai norėsite – klystate. Šuo jūsų nuolat reikalaus dėmesio ir priežiūros , o negavęs jos ir nuolat baramas gali pasimesti, gali sutrikti jo charakteris, elgesys ir psichika, o tai gali tapti nepataisomą vėlesniame šuns amžiuje.

Nuo ko pradėti, ką daryti?

Visų pirmiausiai – apsiginkluokite kantrybe. Supraskite, kad jūs vadovaujate šuniui , o ne šuo jums. Jeigu šuo pirmas supras , kai jūs šoksite pagal jį, jis tuom pradės naudotis ir darys viską pagal instinktą, arba tai, kas jam atrodo smagu. Tai gali pasirodyti smulkmena, tačiau iš tikrųjų tai gali kilti didele problema, kadangi šuo žinos, kad gali jūsų neklausyti ir jūs vis tiek nuo jo atstosite. Pradėkite nuo to, kad reikiant šuo sutelktų dėmesį į jus ir nesiblaškytų. Daug su juo bendraukite, žaiskite, už jums patikusį šuns elgesį pagirkite jį ir paskatinkite skanėstu bei sekite, ar šuo vėl elgsis taip pat.

Šuns vedžiojimas už pavadėlio – puiki pradžia rimtesniems užsiėmimams ir startas lavinti šio gyvūno smegenis. Vedžiodami šunį neleiskite jam blaškytis, stenkitės jį vestis šalia ir atkreipkite jo dėmesį į save. Netampykite šuns už pavadėlio – pratinkite jį reaguoti ir suprasti jūsų kūno judesius. Pavadėlio tampymas gali pažeisti šuns kaklą, kuriame gausu nervų, kraujagyslių ir daug svarbių ir atsakingų už kvėpavimą organų. Jei manote, kad šuns vedžiojimas yra reikalingas tik šuniui „atlikti reikalus“, tuomet smarkiai klystate. Šunys, kaip ir mes yra gyvos būtybės, kurios nori judėti ir užsiimti kažkokia veikla. Daug judantis šuo bus sveikesnis ir turės mažiau blogų įpročių, taip pat jis bus ramesnis ir paklusnesnis.

Dar vienas šio gyvūno poreikis – uosti aplinką. Šunys turi labai gerą uoslę ir jos išnaudojimas jiems yra puikus užsiėmimas. Uodžiant  aplinką aktyviai dirba labai didelė šuns smegenų dalis. Uosdami pakeliui pasitaikančius kvapus ir jais sekantys šunys atitrunka nuo patiriamo streso, atsipalaiduoja, gali susitelkti į savo mintis, analizuoti aplinką ir tobulėti.

Suprantama, jei vėluojate į darbą ar nutiko kažkas netikėto, tuomet yra svarbu, kad šuo bent spėtų „atlikti reikalus“ . Tačiau jei nusprendėte augintį šunį – neieškokite pasiteisinimų, kodėl negalite jo pavedžioti ar skirti jam laiko. Turėdami laisvo laiko būtinai jį pavedžiokite, pažaiskite su juo, leiskit jam judėti, uostyti, mokinkite komandas, leiskite bendrauti su kitais šunimis ir socializuotis. Taip kursite ir stiprinsite ryšį su šiuo nuostabiu gyvūnu. Juk šuo neturi nieko, išskyrus jus ir laiką su jumis!

Šunų žaislai ir žaidimai

Kartais nesame namie, arba nenorime keltis ir žaisti kartu su šuniu, ką daryti tuomet? Viena iš išeičių – šunų žaislai. Jų yra įvairiausių rūšių ir paskirties. Mums žinomiausi žaislai – guminiai kaulai, kamuoliukai ir kitokių formų žaislai, taip pat pliušiniai žaislai, kuriuos šunims yra patogu pagriebti ir nešioti bei purtyti. Kartais galima pasirinkti natūralesnių medžiagų žaislus, tokius kaip mediniai kaulai. Tačiau ar jiems tai yra naudinga? Tikrai taip, nes gyvūnas bėgioja ir juda, taip pat aktyviai veikia jo smegenys priimant sprendimus, tokius kaip priartėti prie žaislo, ar kuriuo keliu pasprukti su žaislu nuo jūsų. Taip pat pasitelkiant žaislų pagalba galima dresuoti šunis paprastas komandas, tokias kaip atnešti žaislą jums, ar surasti jį kambaryje.

Pats paprasčiausias ir ko gero geriausias būdas greitai lavinti šunį net nesant namuose – patiekti šuns ėdalą ir skaniukus ne dubenėlyje ar iš rankos, bet įdomesniu ir išradingesniu būdu. Įdėkite juos į kažkokį indą ar daiktą kad šuo turėtų pasisukiuoti, pasukti galvą ir pakrapštyti su letena, kad pasiektų maistą. Taip dirbs jo smegenys ėdant, o tuo pačiu jam tai bus puikus ir linksmas užsiėmimas. Žinoma, nepersistenkite. Pradėkite nuo paprastesnių indelių ir matydami, kad jūsų šuo tobulėja, šiek tiek su laiku pasunkinkite šį procesą jam.

Taip pat yra sukurta daugybė įvairiausių specialių interaktyvių žaislų šunims, kurie yra spalvingesni ir labiau pritaikyti jų proto lavinimui. Mes sukūrėme paprastesnį, tačiau ne ką mažiau naudingą žaislą šuniui, ir keletą kitų produktų, kurie puikiai derės namuose ir tiks jūsų šuniui.

Didelė šuns lova

Interaktyvus šuns žaislas

Mediniai kaulai šuniui

skanėstų dėžutės

Šuns dubenėliai

Pabaigai

Pats geriausias būdas – ne greitai lavinti šunis, o su jais nuoširdžiai leisti laiką kasdien ir skirti nuoširdų dėmesį, tik taip šunys prie jūsų prisiriš ir taps jūsų geriausiais draugais. Kada tai nutiks – pajausite ir suprasite patys. Šunims , kaip ir žmonėms reikia dėmesio, veiklos ir užsiėmimų. Na, o jei dėl kažkokių priežasčių negalite tam tikrą laiką skirti dėmesio šuniui – naudokitės aukščiau pateiktais patarimais. Atminkite, kad tai jūsų šuo ir tik nuo jūsų priklauso jūsų tolimesnė draugystė, bendravimas, šuns elgesys ir ryšys su jumis.

The easiest and probably the best way to train your dog’s intelligence quickly, even when you are not at home, is to serve the dog’s food and treats not in a bowl or by hand, but in a more interesting and inventive way. Put them in some dish or object so that the dog should turn around, turn its head, and scratch it with its paw to reach for food, for example in the can, cup, under some object. This is how his brain will work while eating, and at the same time, it will be a great and fun activity for him. Of course, don’t overdo it. Start with simpler jars and see your dog improve as it gets a little harder over time.

There are also a wide variety of special interactive toys for dogs that are more colorful and more suited to their brains training. We have created a simpler but no less useful toy for your dog and a few other products that will fit perfectly at home and fit your dog.

Share: